Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 10.VIII. 2014r.
1.    W dniu 7 sierpnia obchodziliśmy wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, który troszczył się szczególnie o biedne i osierocone dzieci. Dlatego w przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii i okolic na „WAKACYJNĄ NIEDZIELĘ”. Na placu obok świątyni parafialnej czekać będą dmuchane zamki, lody, słodycze, zabawy zręcznościowe i inne atrakcje. Będą też niespodzianki. Wszystko dla dzieci za darmo.
 
2.    W najbliższy piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Dla Gości przypomnienie, że z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze. Na mszę  św. o godz. 11.00 zapraszam szczególnie druhów Strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie.

3.    Fundacja Krzywdów i Bieńków przygotowuje również coroczny „Koncert na wodzie”, który odbędzie się 15 sierpnia na przystani promowej o godz. 18.00. Tradycyjnie wystąpią muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wraz z Capellą Bydgostiensis wystąpią: Aleksandra Olczyk, Agnieszka Makówka, Andrzej Jurkiewicz, Wiesław Bednarek i nieszawianin, Aleksander Kamedulski. Dyryguje Sławomir Chrzanowski. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4.    W środę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia, a zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla naszego miasta i jednocześnie przygotowywać się do obchodów setnej rocznicy objawień
w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

5.    Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Gęsiniec.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”; w najnowszym numerze polecam szczególnie art. ks. Andrzeja Tomalaka pt: „Ewangelia radości”, przypominający pobyt w naszej Parafii „Claret-Gospel” z Afryki.

Zapowiedzi przedślubne  
1.    Jacek Pyzdrowski, kaw., zam. w Nieszawie,
       Kamila Markowska, panna, zam. w Zbrachlinie  (zap. I)
2.    Tomasz Tomaszewski, kaw., zam. w Szpitalce
       Agnieszka Osińska, panna, zam. w Szpitalce  (zap. I)
3.    Hubert Szwejkowski kaw., zam. w Warszawie
       Kamila Chmielewska, panna, zam. w Nieszawie  (zap. I)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-08-10 07:40:48

Baner