Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 11.VIII.2019r
1. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy czcić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8.30, 11.00 i 16.00. Na zakończenie liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Ofiary z tacy przeznaczone będą na prace konserwatorskie w naszej katedrze włocławskiej.

2. We wtorek, 13 dnia sierpnia, w łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę udamy się z procesją fatimską na ulice naszego miasta. Bogu wszechmogącemu przez ręce Najświętszej Matki Fatimskiej polecimy sprawy naszych rodzin, diecezji i Kościoła świętego, a szczególnie naszej parafii, która nadal poszukuje kościelnego. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., a po zakończeniu wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej.

3. Zbliża się czas dożynek w naszej ojczyźnie. Dożynki Diecezjalne odbywać się będą w tym roku w Ciechocinku 25 sierpnia. Natomiast parafialne dziękczynienie za zaplony przeżywać będziemy 8 września na Mszy św. o godz. 11.00. Proszę wszystkie miejscowości należace do parafii Nieszawa o przygotowywanie wieńców.

4. Kieruję z serca płynące podziękowania pod adresem wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie „XI Organowego Koncertu przy Świecach”. Szczególnie dziękuję Państwu: Wandzie i Januszowi Wasickim, Marcie i Piotrowi Benk, Krystynie i Annie Wochna, Zofii Raczyłło. W tym roku przy nieszawskich organach zasiadał Michał Białko z Krakowa. „XI Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie był współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

5. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Wesele bez wódki”.

6. Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na przyszłą niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Drzewna 1b.

7. W dniu 15 sierpnia odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, partie solowe wykonają: Katarzyna Wołoszyn i Katarzyna Dacków. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Starosty Aleksandrowskiego.

8. W imieniu organizatorów zapraszam w dniu jutrzejszym /poniedziałek/ na „Święto Wisły”, które będziemy przeżywać wraz z okolicznymi gminami na przystani promowej w Nieszawie. Rozpoczęcie o godz. 12.00.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-08-11 18:59:26

Baner