Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 13.VIII.2017r
1.    We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszam do udziału we Mszach świętych, które będą celebrowane w świątyni farnej według porządku niedzielnego, tzn: 8.30; 11.00 i 16.00. Na zakończenie liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Ofiary z tacy – zgodnie z zachętą Biskupa Włocławskiego - przeznaczone będą na prace konserwatorskie w naszej katedrze włocławskiej.

2.    Trwają centralne uroczystości jubileuszowe w sanktuarium w Licheniu. Jutro, 14 sierpnia, o godz. 12:00 – Msza św. (plac koronacyjny), przewodniczy bp Bronisław Dembowski, biskup senior włocławski;/posadzenie jubileuszowego dębu na placu koronacyjnym/; 22:30 – Noc chwały (bazylika); 24:00 – Msza św. i kontynuacja uwielbienia (bazylika). Natomiast 15 sierpnia o godz. 12:00 – Msza św. (bazylika), przewodniczy: kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany arcybiskup krakowski; /poświęcenie i nałożenie na Obraz Matki Bożej sukienki ufundowanej przez ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium z Polski i z zagranicy/.

3.    Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia „IX Organowego Koncertu przy Świecach”. Przypomnę, że przy nieszawskich zabytkowych organach zasiadał dr hab. ANDRZEJ SZADEJKO, ur. w Gdańsku kompozytor, dyrygent, koncertujący organista, uczeń prof. Joachima Grubicha. Wykonywał utwory organowe Fryderyka Wilhelma Markulla. Projekt współfinansowany był ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4.    We wtorek, 15 sierpnia, tradycyjnie odbędzie się „Koncert na wodzie”. Początek o godz. 17.00. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. Zaśpiewają Anita Maszczyk - sopran i Michał Musioł - tenor. Koncert poprowadzi Maciej Niesiołowski. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    W sobotę, 19 sierpnia, o godz. 15.00 w klasztorze odbędzire się poplenerowa wystawa „III Pleneru Kujawskiego Nad Wisdłą – Nieszawa 2017”. Serdecznie zapraszam w Imieniu Zarządu Powiatu Alkesandrowskiego.

6.    Dziękuję za pomoc w przygotowaniu świątyni farnej mieszkańcom ul. Żabieniec z domków jednorodzinnych. Do pomocy w przygotowaniu światyni na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Krzywdów i Bieńków.  

7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. ks. Juliana Głowackiego pt: „Jubileusz w Licheniu”.

8.    Dzisiaj, z racji 13 dnia sierpnia, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców Ojczyzny, naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Przypomnę, że przez cały rok przeżywamy setną rocznicę objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

Zapowiedzi przedślubne
1. Paweł Wiśniewski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Ciechocińska
Agnieszka Kurij, panna, zam. Nieszawa, ul. Osiedlowa  / zap. III /


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-08-14 11:26:43

Baner