Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 5.VIII.2018

1. W środę, 15 sierpnia, będziemy czcić NMP Wniebowziętą. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8.30, 11.00 i 16.00. Na zakończenie liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Ofiary z tacy przeznaczone będą na prace konserwatorskie w naszej katedrze włocławskiej.

2. W poniedziałek, 13 sierpnia, w łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę udamy się z procesją fatimską na ulice naszego miasta. Bogu wszechmogącemu przez ręce Najświętszej Matki Fatimskiej polecimy sprawy naszych rodzin, diecezji i Kościoła, a szczególnie naszej parafii, która poszukuje pracowników. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., a następnie wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej.

3. Dożynki Diecezjalne odbędą się w Kramsku 19 sierpnia 2018r. Uroczystość rozpocznie o godz. 13:00 Msza święta w parafii św. Stanisława BM w Kramsku, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa.

4. Kieruję z serca płynące podziękowania pod adresem wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie jubileuszowej X edycji „Organowego Koncertu przy Świecach”. Szczególnie dziękuję Państwu: Wandzie i Januszowi Wasickim, Marcie i Piotrowi Benk, Krystynie i Annie Wochna, W tym roku przy nieszawskich organach zasiadał Marek Kudlicki z Wiednia. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie był współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

5. Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie świątyni farnej Parafianom z ul. Noakowskiego. Do pomocy przy sprzątaniu w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Zimnej.

6. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Szkoleni w zakresie symboli”.

7. Tradycyjnie w dniu 15 sierpnia odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, którą poprowadzi Maciej Sztor; partie solowe wykonają: Hanna Okońska-Ratajczak – sopran oraz Łukasz Ratajczak – tenor. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Starosty Aleksandrowskiego.

8. Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-08-13 16:19:57

Baner