XIX Niedziela Zwykła 7.VIII.2016r

1.    W sobotę 13 dzień sierpnia, a zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Przypomnę, że przez cały rok 2016 przygotowujemy się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

2.    W najbliższy piątek, 12 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się „VIII Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie tym razem Marek Stefański, wirtuoz tego instrumentu, kolejny uczeń legendy polskiej organistyki, prof. Joachima Grubicha, który koncertował w Nieszawie trzy lata temu.

3.    Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Starościńskiej za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ulicy św. Maksymiliana.

4.    Polecam lekturę tygodnika „IDZIEMY”, szczególnie wywiad z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem pt: „Bogactwo Kościoła”.

5.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele”. Przyjmujemy podpisy przy wyjściu ze świątyni.

Zapowiedzi przedślubne

1.    Arkadiusz Tomaszewski, kaw., zam. Kowalewo Pomorskie