Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 7.VIII.2022r
1.    We wtorek, 9 sierpnia, odchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy wspólnie wypraszali potrzebne łaski dla Mieszkańców naszego kontynentu.

2.    W środę, 10 sierpnia, odchodzimy święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3.    W sobotę przypada 13 dzień sierpnia – po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.   

4.    W piątek, 12 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw.  św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XIV Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Andrzej Białko, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia św. Jadwigi Śląskiej, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

5.    W dniu 15 sierpnia 2022r. odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Sławomira Chrzanowskiego oraz Justyna Gęsicka - mezzosopran i Adam Zaremba - baryton. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

6.    Bardzo dziękuję Nowożeńcom i Świadkom wczorajszego ślubu za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców ul. Toruńskiej.

7.    Wczoraj uległ wypadkowi w Chorwacji autokar zmierzający do Medjugorie, którym z diecezji włocławskiej pielgrzymowało: 12 osób z Konina, w tym ksiądz wikariusz z parafii św. Wojciecha oraz 1 siostra zakonna z Sieradza. Ksiądz bp. Krzysztof Wętkowski prosi diecezjan o modlitwę: o zbawienie dla zmarłych i o powrót do zdrowia dla żyjących..

8.     Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. bp. Krzysztofa Wętkowskiego pt: „PRZEZ  MATKĘ  DO  SYNA – 900 lat diecezji włocławskiej”.  

9.     Pragnę przypomnieć, że dzisiaj od godz. 12.00 do 15.00 nieczynna będzie przeprawa promowa z uwagi na zdęcia filmowe. Urząd Miasta przeprasza i prosi o wyrozumiałość.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-08-06 21:59:05

Baner