Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 8.VIII.2021r
1.    Za tydzień w niedzielę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. To jeszcze jeden powód, abyśmy spotkali się wszyscy przy ołtarzy Jezusa Chystusa na Mszy świętej. Zapraszam bardzo serdecznie.

2.    12 sierpnia biskup włocławski Krzysztof Wętkowski obchodzić będzie swoje 58 urodzny. Dostojnemu Jubilatowi życzymy błogosławieństwa Bożego i Darów Ducha Świętego na każdy dzień posługi w naszej diecezji. Wspierajmy naszego Biskupa także swoimi modlitwami prywatnymi.

3.    W piątek, 13 sierpnia, po Mszy św. odbędzie się procesja fatimska ulicami miasta. Będziemy prosić Boga Wszechmogącego przez pośrednictwo MB Fatimskiej o światło dla rządzących i dla wrogów prawdy i Kościoła świętego.

4.    O pomoc w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian ze Szpitalki.

5.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Andrzeja Zwolińskiego pt: „Duchowe pułapki”.  

6.    W piątek 13 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się "XIII Organowy Koncert przy Świecach". W tym roku z recitalem wystąpi dwoje artystów: Jadwiga Kowalska i Michał Białko, co zdarzy się po raz pierwszy w dziejach nieszawskich późnowieczornych sierpniowych koncertów. Zawsze prezentował się tylko jeden wirtuoz. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia św. Jadwigi Śląskiej, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

7.    W dniu 15 sierpnia odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Łukasza Łodygowskiego oraz Agnieszka Adamczak sopran i Chaoran Zuo tenor. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-08-08 07:27:32

Baner