XIX Niedziela Zwykła 9.VIII.2015r

1.    W czwartek, 13 sierpnia, w łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną górę udamy się z procesją fatimską na ulice naszego miasta. Bogu wszechmogącemu przez ręce Matki Najświętszej Fatimskiej polecimy sprawy naszych rodzin, diecezji i Kościoła. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., a następnie wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej.

2.    Fundacja Krzywdów i Bieńków wraz Filharmonią Pomorską przygotowuje coroczny „Koncert na wodzie”, który odbędzie się 15 sierpnia na przystani promowej /UWAGA !!!/ o godz. 16.00. Tradycyjnie wystąpią muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wraz z Capellą Bydgostiensis wystąpią: Dorota Wójcik, Danuta Dudzińska, Małgorzata Grela, Andrzej Jurkiewicz, Wiesław Bednarek i nieszawianin, Aleksander Kamedulski; dyryguje Adam Klocek. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

3.    Kieruję z serca płynące podziękowania pod adresem wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie VII edycji „Organowego Koncertu przy Świecach”. Dziękuję serdecznie Państwu: Wandzie i Januszowi Wasickim, Marcie i Piotrowi Benk, Paulinie i Łukaszowi Gunickim, Krystynie i Annie Wochna, Jackowi Domachowskiemu oraz Czesławowi Witeckiemu. W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiadał Rościsław Wygranienko. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie był współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

4.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Olgi Nadskakulskiej pt: „Trenujmy wzajemne porozumienie”.

5.    Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie świątyni farnej Parafianom z ul. Bulwary 500-lecia. Do pomocy przy sprzątaniu w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam mieszkańców  ul. Krzywdów i Bieńków.

Dodano: 2015-08-09 07:57:41