Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XV Niedziela Zwykła 10.VII.2016r
 

 

  1. W środę 13 dzień lipca, a zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego, a szczególnie dla młodzieży
    - o wielkie owoce wiary Światowych Dni Młodzieży. Przypomnę, że przez cały ten rok przygotowujemy się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Gdańskiej za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do pomocy mieszkańców ul. Spornego.
  3. Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego", szczególnie art. Tomasza Królaka pt: „Lato polskiego Mojżesza" prezentujący pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski po przemianach społecznych. Dziś także „List do Pani".
  4. Nadal zbieramy podpisy do inicjatywy ustawodawczej dotyczącej „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę". Potrzebne są następujące dane: imię /imiona/ i nazwisko, dokładny adres zamieszkania oraz PESEL. Tym razem nie jest wymagany numer dowodu osobistego. Będziemy przyjmować podpisy - jak zwykle - przy wyjściu ze świątyni.
  5. Na naszym cmentarzu grzebalnym coraz śmielej poczynają sobie złodzieje. Kradną już nie tylko kwiaty i znicze, ale sięgają też po litery i krzyżyki wykonane z mosiądzu. Być może jakimś rozwiązaniem jest wykonywanie tych elementów z tworzyw imitujących mosiądz. Zwróćmy uwagę i wspólnie zadbajmy o ochronę naszego cmentarza. Skuteczną formą rozwiązania jest też zainstalowanie kamery noktowizyjnej, co dało efekt na cmentarzu
    w Koninie.
  6. W związku z inicjatywą pod nazwą „Nieszawa czyta Ossendowskiego", zapraszam na spotkanie organizacyjne na plebanię w czwartek po Mszy św. wieczornej osoby, które chcą użyczyć swego głosu do publicznego czytania Antoniemu Ferdynandowi Ossendowskiemu.

 

 Zapowiedzi przedślubne

 

 

1. Mateusz Lipigórski, kaw., zam. Toruń, ul. Działowskiego

       Sylwia Jaśkiewicz, panna, zam. Toruń, ul. Działowskiego /zap. III/

 

 

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-07-14 12:59:47

Baner