Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XV Niedziela Zwykła 12.VII.2015r
1.    Dziś w Parafii Rzymskokatolickiej św. Hieronima w Raciążku odbywają się Drzwi Otwarte do Muzeum Parafialnego im. Ks. Stefana Jarzębskiego. Można oglądać eksponaty od godz. 8.00 do 13.00, a po południu od godz. 15.00 do 17.00. Jest również okazja do zakupienia ostatnio wydanej książki pt: „Raciążek wczoraj i dziś” jako cegiełki na renowację świątyni.
 
2.    W poniedziałek przypada 13 dzień lipca. A zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla zatwardziałych grzeszników, aby mieli odwagę poddać się Miłosierdziu Bożemu. Jest to czas przygotowania do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

3.    Polecam lekturę prasy katolickiej - w „Przewodniku Katolickim”, szczególnie art. Doroty Niedźwieckiej pt: „Mediacje szansą na pojednanie”, a także krótki art. na temat łagodzenia bólu metodą TENS.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Droga Gdańska za pomoc przy sprzątaniu świątyni parafialnej. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Drzewnej /blok nr 1 i domki jednorodzinne/.

5.    Na wyraźne życzenie Sołtys Wólnego, Pani Iwony Góralskiej, składam serdeczne podziękowania za pomoc w przyjęciu pielgrzymów Pielgrzymki Pieszej Śladami Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki następującym Paniom: Agnieszce Słomczewskiej z Wólnego, Katarzynie Budnej z Przypustu, Jolancie Szopa i Katarzynie Kaźmierczak ze Szpitalki oraz Jadwidze Balcerowskiej i Klaudii Kruszyńskiej z Wójtówki.

6.    Nadal czekam na kontakt z rodziną, która otrzymała ode mnie wózek inwalidzki.

Zapowiedzi przedślubne

 1 .Bartosz Tobolewski, kaw., zam. Golub-Dobrzyń, ul. Kościuszki
     Ewelina Stefańska, panna, zam. Szpitalka  /zap. III/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-07-13 13:17:55

Baner