Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVI Niedziela Zwykła 17.VII.2016r
1.    Rozpoczynamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Włocławskiej. W tym tygodniu - w ramach oczekiwania na przyjazd do Polski Ojca św. Franciszka – przeżyjemy następujące wydarzenia:
•    czwartek - 21 lipca 2016r. odbędzie się we Włocławku przy Hali Mistrzów piękny Folk Day Koncert. Początek o godz. 17.00. Kto jest chętny do wspólnego wyjazdu autokarem, proszę o zgłoszenie się do mnie. Można też dojechać własnym środkiem lokomocji. WSTĘP  WOLNY. Zapraszam nie tylko młodzież;
•    piątek - 22 lipca 2016r - spotkanie i oczekiwanie  w Świnicach Warckich;
•    sobotę 23 lipca 2016r - spotkanie i oczekiwanie  w Licheniu.

W tych dniach /czwartek, piątek sobota/ – codziennie - w parafiach całej diecezji
o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszam młodzież, dorosłych, a nawet dzieci do udziału w tych wieczornych spotkaniach z Matką Bożą.

2.    W piątek, z racji uroczystości odpustowej ku czci św. Marii Magdaleny, Msza św.
o godz. 18.00 w świątyni na Przypuście.
 
3.    Siostra Klaudia, Przełożona Domu Zakonnego w Nieszawie, obchodzi 25 lecie profesji zakonnej. Z tej okazji dziś o godz. 13.30 Msza św. jubileuszowa.

4.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ulicy Mickiewicza.

5.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Wielka światowa rodzina”, prezentujący istotę Światowych Dni Młodzieży.

6.    Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski zachęca wszystkich Wiernych w Polsce do włączenie się w inicjatywę ustawodawczą dotyczącą „Ustawy o ograniczeniu handlu
w niedziele”. Komitet powinien zebrać 100 tys. wymaganych podpisów. Potrzebne są następujące dane: imię /imiona/ i nazwisko, dokładny adres zamieszkania oraz PESEL. Tym razem nie jest wymagany numer dowodu osobistego. Będziemy przyjmować podpisy - jak zwykle - przy wyjściu ze świątyni.


 Zapowiedzi przedślubne

 
1.    Łukasz Przeździęk, kaw., zam.  Bertowo
    Dorota Doligalska, panna, zam.  Zosin  / zap. I /  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-07-17 13:08:54

Baner