XVI Niedziela Zwykła 18.VII.2021r

1.    Za tydzień, 25 lipca /niedziela/, po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia pojazdów z racji wspominania św. Krzyszztofa patrona podróżujących. Jak w latach poprzednich bierzemy udział w akcji pn: Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr. Tak zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Już teraz w imieniu obdarowanych składam serdeczne „Bóg zapłać”.

2.    O pomoc w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Żabieniec 15 /numery nieparzyste/.

3.    W piątek 13 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się "XIII Organowy Koncert przy Świecach". W tym roku z recitalem wystąpi dwoje artystów: Jadwiga Kowalska i Michał Białko, co zdarzy się po raz pierwszy w dziejach nieszawskich późnowieczornych sierpniowych koncertów. Zawsze prezentował się tylko jeden wirtuoz. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia św. Jadwigi Śląskiej, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Barbary Stefańskiej pt: „Czego oczekujemy od kapłanów?”.

5.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.

6.    Diecezjalne Studium Organistwowskie ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 kandyddatów na organistów. Dyplom ukończenia DSO jest dokumentem wymaganym dla pełnienia posługi organisty w parafiach diecezji włocławskiej, dlatego nawet osoby posiadające wykształcenie muzyczne (np. Szkoła Muzyczna, studia muzyczne) powinny w DSO uzupełnić wiedzę z zakresu muzyki kościelnej, jej prawodawstwa oraz znajomości liturgii. Egzamin wstępny odbędzie się 4. września 2021 r. o godz. 10.00 w budynku DSO przy parafii św. Stanisława BM we Włocławku, przy ul. Żeromskiego 19/21. Podczas egzaminu sprawdzane są predyspozycje muzyczne kandydata, słuch muzyczny, śpiew, gra na instrumencie. W zależności od stopnia zaawansowania możliwe jest rozpoczęcie nauki od wyższego roku. Nauka w DSO jest odpłatna. Kandydat powinien złożyć następujące dokumenty: opinię księdza proboszcza, dwa zdjęcia, świadectwo nauki w Szkole Muzycznej (jeśli posiada). Kandydaci zgłaszają się telefonicznie na numer 665 388 210 albo 607 220 565 lub mailowo: dsowloclawek@interia.pl.

Dodano: 2021-07-17 20:36:35