Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVI Niedziela Zwykła 19.VII.2015r

1.    Za tydzień w niedzielę, z racji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia pojazdów. Wszyscy kierowcy przy tej okazji będą mogli weprzeć swoją ofiarą zakup środków transportu dla misjonarzy zgodnie z hasłem: „1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr”.

2.    W najbliższą sobotę - według kalendarza diecezjalnego - przypada na naszą parafię dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy adorowanie Pana Jezusa o godz. 9.00, a zakończymy przed Mszą św. wieczorną. Zapraszam do licznego nawiedzania Jezusa w Eucharystii – choćby na chwilę - abyśmy w osobistym spotkaniu uwielbiali Pana Jezusa i mówili Mu o swoich sprawach prywatnych oraz polecali sprawy parafii, naszego miasta i Kościoła Świętego.   
 
3.    Polecam lekturę prasy katolickiej, Dziś mamy „L’Osservatore Romano”, „Przewodnik Katolicki” i dla młodzieży „Wzrastanie”. W „Przewodniku Katolickim”, szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „O ład w myślach i czynach”.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Drzewnej za pomoc przy sprzątaniu świątyni parafialnej. W najbliższy piątek, po Mszy wieczornej, zapraszam do pomocy parafian z ul. Klasztornej.

5.    Na placu obok świątyni farnej, od strony południowej pod choinką, zainstalowana została toaleta. Jest już gotowa do użycia.

6.    22 lipca 2015r o godz. 19.00 w sali OSP w Nieszawie dla miłośników dobrego brzmienia zagrają takie sławy jak: Jerzy Małek (trąbka), Maciej Sikała, Piotr Wyleżoł, Michał Barański, Krzysztof Dziedzic. Przedsięwzięcie "Osobowości muzyczne" organizowane jest w ramach projektu pn. "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne "Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny wraz z Urzędem Miasta w Nieszawie serdecznie zapraszają. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej w Nieszawie w godzinach pracy urzędu.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-07-28 16:55:11

Baner