Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVI Niedziela Zwykła 20.VII. 2014r.
1.     Za tydzień w niedzielę, z racji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia pojazdów. Wszyscy kierowcy przy tej okazji otrzymają modlitwę kierowcy i będą mogli weprzeć swoją ofiarą zakup środków transportu dla misjonarzy zgodnie z hasłem: „1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr”.

2.    W najbliższą sobotę - według kalendarza diecezjalnego - przypada na naszą parafię dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy adorowanie Pana Jezusa o godz. 9.00, a zakończymy przed Mszą św. ślubną o godz. 16.00. Zapraszam do licznego nawiedzania Jezusa w Eucharystii – choćby na chwilę - abyśmy w osobistym spotkaniu uwielbiali Pana Jezusa i mówili Mu o swoich sprawach prywatnych oraz polecali sprawy parafii, naszego miasta i Kościoła Świętego.   

3.    We wtorek, 22 lipca, Uroczystość odpustowa w świątyni na Przypuście ku czci św. Marii Magdaleny. Msza św. będzie celebrowana o godz. 18.00. Liturgii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Prałat Stefan Spychalski.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ul. Mickiewicza. Do pomocy w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam mieszkańców ul. Starościńskiej.

5.    W dniu 23 lipca br. odbędzie się pielgrzymka do Lichenia. Zapisy u p. Marii Włodarskiej. Wyjazd o godz. 7.00; koszt na osobę 25 zł.
 
6.    Studenci Wydziału Łódzkiej Szkoły Filmowej przygotowują film dyplomowy o historii pewnego małżeństwa. W jednym z epizodów jest przewidziana scena I Komunii św.. Dlatego reżyser poszukuje statystów - dzieci pierwszokomunijnych, ważne żeby mieć szatkę pierwszokomunijną. Rodzice dzieci zainteresowanych tym tematem proszę zgłaszają to do mnie. Zdjęcia zaplanowane są na 29 lipca w świątyni na Przypuście.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, który prezentuje nam obronę lekarza, który nie chce zabijać i za to jest oskarżany. Zabić dziecko poczęte to nie to samom, co kwestia usunięcia jakiejś narośli na skórze.

Zapowiedzi przedślubne
1.    Tomasz Urbański, kaw., zam. w Kaniewie
       Wioleta Kułakowska, panna, zam. w Przypuście (zap. III)
2.    Karol Wyciechowski, kaw., zam. w Nieszawie
       Monika Ceglewska, panna, zam. w Raciążku Polu  (zap. I)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-07-21 11:47:41

Baner