XVI Niedziela Zwykła 22.VII.2018

1. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. A zatem bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia pojazdów. Przy tej okazji, jak co roku, zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy, według zasady „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Już składam w imieniu odbarowanych chrześcijańskie „Bóg zapłać”.

2. W piątek 10 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się jubileuszowy „X Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie Marek Kudlicki, wirtuoz tego instrumentu, pierwszy uczeń i absolwent Prof. Joachima Grubicha, który zagra w obecności maestro.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Takie mamy czasy...”.

4. Do pomocy przy sprzątaniu swiątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam Parafian z ul. Narutowicza.

5. Poszukuję opiekunów grobu Rodziny Stypułkowskich /grób znajduje sie przy grobowcu Rodziny Noakowskich przy głównej alei/ oraz grobu Benedykta i Władysławy Przekwas. Groby te zagrażają uszkodzeniem grobów sąsiednich.

6. Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.

Dodano: 2018-07-29 07:38:27