Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVII Niedziela Zwykła 24.VII.2022r
1.    Jutro obchodzi święto swojego patrona Biskup Ordynariusz Krzysztof Wętkowski. Polecajmy łaskawości Boga Dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach.

2.    Jutro również obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. A we wtorek oddajemy cześć Rodzicom Najświętszej Maryi Panny - Joachimowi i Annie. Zapraszam  w te dni na Mszę na godz. 18.00.

3.    Bardzo dziękuję Osobie, która posprzątała schody wejściowe na nasz cmentarz grzebalny.

4.    O przygotowanie naszej świątyni na kolejną niedzielę proszę w tym tygodniu mieszkańców ul. Stanisława Noakowskiego.  

5.    Trwają przygotowania do 34 Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej. Osoby zainteresowane udziałem w tej pielgrzymce odsyłam do informacji na afiszu w gablocie w wejściu do świątyni.

6.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. prof. Henryka Witczyka pt: „Żyj w pokoju!” oraz art. Anny Meetschen pt: „Powody do zmartwień” /W niemieckich landach rozpoczęło się już oszczędzanie energii i gazu, np. poprzez racjonowanie w budynkach mieszkalnych ciepłej wody/.

7.    Po zakończeniu liturgii - w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących - pobłogosławię wszystkie pojazdy. Podobnie, jak w latach poprzednich, włączymy się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, aby wesprzeć zakup środków transportu dla misjonarzy.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-07-30 22:41:53

Baner