Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.




XVII Niedziela Zwykła 25.VII.2021r




1.    Dziś obchodzi swoje imieniny nasz biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski. Życząc Dostojnemu Solenizantowi zdrowia i owocnego posługiwania w naszej diecezji ogarniamy Go gorącą życzliwością i modlitwami.

2.    Dziękuję bardzo serdecznie przedstawicielowi ul. Żabieniec 15 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Żabieniec 17 /numery nieparzyste/.

3.    W piątek 13 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się "XIII Organowy Koncert przy Świecach". W tym roku z recitalem wystąpi dwoje artystów: Jadwiga Kowalska i Michał Białko, co zdarzy się po raz pierwszy w dziejach nieszawskich późnowieczornych sierpniowych koncertów. Zawsze prezentował się tylko jeden wirtuoz. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia św. Jadwigi Śląskiej, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

4.    W dniu 15 sierpnia odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Łukasza Łodygowskiego oraz Agnieszka Adamczak sopran i Chaoran Zuo tenor. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
 
5.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Pawła Kłysa pt: „Co Kościół robił w czasie COVID-19?”.  

6.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.

7.    Dziś odbywa się obrzęd błogosławienia pojazdów, Jak w latach poprzednich bierzemy udział w akcji pn: Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr. Tak zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Już teraz w imieniu obdarowanych składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kierowcy przy swoich pojazdach otrzymają dziś naklejkę-rybę na samochód.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-07-25 07:45:05

Baner