Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVII Niedziela Zwykła 26.VII.2015r
1.    W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo różańcowe

2.    W piątek, 7 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się siódma edycja „Organowego Koncertu przy Świecach”. W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiądzie Rościsław Wygranienko, uczeń światowej sławy organisty, Prof. Joachima Grubicha, który koncertował w Nieszawie dwa lata temu. Organizatorem tego wydarzenia jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3.    Dziś, z racji obchodzonego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia pojazdów. Wszyscy kierowcy przy tej okazji będą mogli weprzeć swoją ofiarą zakup środków transportu dla misjonarzy zgodnie z hasłem: „1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr”.

4.    Trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą z Włocławka na Jasną Górę. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 
5.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajduje się zapowiedź i zaproszenie autorstwa Wandy Wasickiej na „VII Organowy Koncert przy Świecach”, który odbędzie się 7 sierpnia 2015r. - tradycyjnie o godz. 21.00.

6.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni parafialnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Św. Maksymiliana.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-07-28 16:56:52

Baner