Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVII Niedziela Zwykła 26.VII.2020r
W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa !!!

1. Trwają wakacje. Módlmy się za nasze dzieci i młodzież, aby ich wypoczynek był przeżywany z Panem Bogiem. Przypominajmy im prawdę wiary: „łaska Boża jest nam do zbawienia koniecznie potrzebna”.

2. W tym tygodniu, 1 sierpnia, przypada I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie przebłagalne nabożeństwo różańcowe; w naszej modlitwie polecać będziemy także ofiary powstania warszawskiego.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Agnieszki Domańskiej pt: „Komunia do ust czy na rękę?”.

4. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Przypustu za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Kolonii Nieszawa /od strony ul. Toruńskiej/.

5. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

6. W piątek, 14 sierpnia, o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XII Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi Jadwiga Kowalska. Organistka jest pierwszą kobietą w gronie absolwentów prof. Joachima Grubicha, która wystąpi
w nieszawskiej farze.

7. Po liturgii Mszy św. będzie błogosławienie pojazdów. Tradycją lat ubiegłych przy tej okazji w myśl akcji „1 grosz za jeden przejechany kilometr” zbieramy ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

8. 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku ogłasza nabór w roku szkolnym 2020/2021 do następujących form kształcenia:
- 7 i 8 klasa Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy
- Szkoły Branżowej 1 stopnia
- Rzemieślniczej Nauki zawodu
- Szkolenie kursowe.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-07-27 11:44:25

Baner