Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVII Niedziela Zwykła 27.VII. 2014r.
1.    W tym tygodniu przypadają:  I Piątek i I Sobota Miesiąca.  

•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św.

2.    Dzisiaj, z racji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po każdej Mszy ma miejsce obrzęd błogosławienia pojazdów. Wszyscy kierowcy przy tej okazji otrzymają modlitwę kierowcy i będą mogli weprzeć swoją ofiarą zakup środków transportu dla misjonarzy zgodnie z hasłem: „1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr”.

3.    W piątek, 8 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się szósta edycja „Organowego Koncertu przy Świecach”. W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiądzie Michał Markuszewski, uczeń światowej sławy organisty Prof. Joachima Grubicha, który w zeszłym roku koncertował w Nieszawie. Organizatorem tego wydarzenia jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

4.    Już zapraszam na nasze parafialne dziękczynienie za plony. Dożynki odbędą się 7 września na Mszy św. o godz. 11.00. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie chlebów i wieńców dożynkowych.

5.    Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ul. Starościńskiej. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Stodólnej.

6.    Studenci Wydziału Łódzkiej Szkoły Filmowej przygotowują film dyplomowy o historii pewnego małżeństwa. W jednym z epizodów jest przewidziana scena I Komunii św.. Dlatego reżyser poszukuje statystów - dzieci pierwszokomunijnych, ważne żeby mieć szatkę pierwszokomunijną. Rodzice dzieci zainteresowanych tym tematem proszę zgłaszać do mnie. Zdjęcia zaplanowane są na 29 lipca, o godz. 10.00, w świątyni na Przypuście.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”; w najnowszym numerze szczególnie art. Barbary Sawic pt: „Istotą chrześcijaństwa jest jedność”, odnoszący się do pięknej inicjatywy ekumenicznej ‘Most pamięci i pojednania”.

Zapowiedzi przedślubne  
1.    Karol Wyciechowski, kaw., zam. w Nieszawie
       Monika Ceglewska, panna, zam. w Raciążku Polu  (zap. II)

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-07-28 12:37:26

Baner