XVII Niedziela Zwykła 28.VII.2019

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa o godz. 17.45; następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSP Jezusa; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00, zakończenie apelem Maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. Zapraszam szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

2. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Juliana Głowackiego pt: „Ukochał Włocławek”.

3. Dziękuję bardzo serdecznie Paniom z ul. Ciechocińskiej /numery nieparzyste/ za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Drzewnej 1 i domków jednorodzinnych.

4. W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 95. rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicy Jego urodzin. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego. Biskup Włocławski oraz Prezes Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zapraszają do wzięcia udziału w tej Mszy św. księży i wiernych świeckich diecezji włocławskiej, a szczególnie przedstawicieli Akcji Katolickiej Diecezji Włocławskiej, ruchów, stowarzyszeń i szkół katolickich diecezji oraz przedstawicieli szkół noszących imię kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. W piątek 9 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej
w Nieszawie odbędzie się „XI Organowy Koncert przy Świecach”.
W tym roku z recitalem wystąpi Michał Białko. Jego obecność będzie historyczna. Michał Białko będzie na koncertach nieszawskich pierwszą osobą, która kształciła się pod kierunkiem absolwenta prof. Joachima Grubicha - prof. Andrzeja Białko,
a jednocześnie znalazła się w strefie bezpośredniego oddziaływania legendy polskiej organistyki jako mistrza.
Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".
Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

Dodano: 2019-07-28 22:31:39