Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVII Niedziela Zwykła 29.VII.2018
1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; godz. 18.00 - Msza św.; po liturgii ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe w intencji dziękczynnej za odzyskanie przez Polskę niepodległości przed stu laty.

2. W piątek, 10 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się jubileuszowy „X Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie Marek Kudlicki, wirtuoz tego instrumentu, pierwszy uczeń i absolwent prof. Joachima Grubicha. Zamiarem organizatorów koncertu jest prezentacja podopiecznych Profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Anny Meetschen pt: „Politycy katolicy”.

4. Do pomocy przy sprzątaniu swiątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam Parafian z Placu Jagiellończyka.

5. Poszukuję opiekunów grobu Rodziny Stypułkowskich /grób znajduje sie przy grobowcu Rodziny Noakowskich przy głównej alei/ zagraża uszkodzeniem grobów sąsiednich.

6. Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.

7. W dniu 8 sierpnia 2018 /środa/ od godz. 14.30 w nieszawskiej przychodni lekarskiej „ELMED” odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych, kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55zł. Szczególy na afiszu w gablocie.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-07-29 07:39:55

Baner