XVII Niedziela Zwykła 30.VII.2017r

1.    Pożegnaliśmy w dniu wczorajszym w parafii Bełchów koło Łowicza zmarłego  ks. prałata Kazimierza Tartanusa, który będąc emerytem pełnił w naszej parafii posługę duszpasterską przy ołtarzu i w konfesjonale. Niechaj Bóg Wszechmogący wynagrodzi Jego ofiarność życiem wiecznym. Dziękuję wszystkim, którzy stworzyli delegację na uroczystość pogrzebową, szczególnie ministrantom. Ich obecność okazała się niezwykle potrzebna i owocna. Dziękuję równie serdecznie Panu Dyrektorowi Sanatorium „Gracja” w Ciechocinku, Tadeuszowi Krepsowi, za udostępnienie samochodów.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

3.    W piątek 11 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się „IX Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie tym razem dr hab. ANDRZEJ SZADEJKO, ur. w Gdańsku kompozytor, dyrygent, koncertujący organista, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie organów prof. Joachima Grubicha i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w klasie organów Jean-Claude Zehndera. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na przyszłą niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Bulwary 500-lecia.

5.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Wojciecha Świątkiewicza pt: „Apostoł konfesjonału”.

6.    W ostanie dwa dni konkursu dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku proszą o pomoc w wygraniu placu zabaw dla uczniów i wszystkich dzieci z okolic szkoły w konkursie podworko.nivea.pl,  Zadanie wynikające z prośby to oddawanie głosów na szkołę https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/30-wloclawek. Kluczowe jest tylko, aby dziś i jutro oddać swój głos.

Zapowiedzi przedślubne

1. Tomasz Brzeczkowski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Mickiewicza