Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła (04.08.13.)
1.    W piątek, 9 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się piąta edycja  „Organowego Koncertu przy Świecach”. W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiądzie światowej sławy organista Prof. Joachim Grubich z Krakowa. Organizatorem tego wydarzenia jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie.
    „Organowy  Koncert przy Świecach” w Nieszawie jest współfinansowany ze     środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

2.    Fundacja Krzywdów i Bieńków przygotowuje również coroczny „Koncert na wodzie”, który odbędzie się 15 sierpnia na przystani promowej o godz. 18.00. Tradycyjnie wystąpią muzycy z Filharmonii 4Pomorskiej w Bydgoszczy. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

3.    Spotkanie kręgu biblijnego w środę na plebanii po Mszy św. wieczornej.

4.    We wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Tradycyjnie w tym dniu Msza św. celebrowana będzie w świątyni na Przypuście. Liturgii o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Adama Ścibek SDB.  

5.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować za sprzątnięcie świątyni farnej Parafianom z bloku Kościuszki 1. Do pomocy przy sprzątaniu w najbliższą sobotę od godz. 9.00 zapraszam mieszkańców  ul. Kościuszki 1a.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”. W tym numerze dominują artykuły traktujące o Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro z Papieżem Franciszkiem. Ale polecam szczególnie art. Bogny Białeckiej pt: „Siedem śmiertelnych nawyków małżeńskich”.

7.    Nasza parafia posiada oficjalnie od dziś stronę internetową, gdzie możemy dowiedzieć się, co dzieję w parafii, diecezji i Kościele powszechnym, a nawet zwiedzić nieszawską farę bez wychodzenia z domu. Oto adres: www.parafia-nieszawa.pl
Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2013-08-10 16:58:05

Baner