Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła 1.VIII.2021r
1.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza do naszego seminarium we Włocławku; następnie Msza św.
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 17.50 – nabożeńsytwo wynagradzające do NSPJ, godz. 18.00 - Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

2.    W piątek, 6 sierpnia, obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. do świątyni farnej na godz. 18.00. W świątyni na Przypuście nadal trwają prace remontowe.

3.    Dziękuję bardzo serdecznie przedstawicielom ul. Żabieniec 17 z numerów nieparzystych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Żabieniec 17 /numery parzyste/.

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Nowa religia” oraz art. Piotra Koscińskiego pt: „Jak opowiadać Polskę?” / „Jeśli nie opowiesz swojej historii, inni zrobią to za ciebie”/.  

5.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.

6.    W piątek 13 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się "XIII Organowy Koncert przy Świecach". W tym roku z recitalem wystąpi dwoje artystów: Jadwiga Kowalska i Michał Białko, co zdarzy się po raz pierwszy w dziejach nieszawskich późnowieczornych sierpniowych koncertów. Zawsze prezentował się tylko jeden wirtuoz. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia św. Jadwigi Śląskiej, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

7.    W dniu 15 sierpnia odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Łukasza Łodygowskiego oraz Agnieszka Adamczak sopran i Chaoran Zuo tenor. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-08-01 00:00:52

Baner