XVIII Niedziela Zwykła 2.VIII.2015r

1.    W tym tygodniu przypadają: I Czwartek i I Piątek;
•    W czwartek o godz. 17.45 nabożeństwo o powołania do kapłaństwa;
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ i Msza św. Z uwagi na „Organowy Koncert przy Świecach” po Mszy św. nie będzie już adoracji !!!

2.    W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o godz.18.00 do świątyni farnej. Świątynia na Przypuście jest jeszcze w remoncie.

3.    W piątek, 7 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się VII edycja „Organowego Koncertu przy Świecach”. W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiądzie Rościsław Wygranienko, uczeń światowej sławy organisty, Prof. Joachima Grubicha, który koncertował w Nieszawie dwa lata temu. Organizatorem tego wydarzenia jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

4.    Fundacja Krzywdów i Bieńków wraz Filharmonią Pomorską przygotowuje coroczny „Koncert na wodzie”, który odbędzie się 15 sierpnia na przystani promowej /UWAGA !!!/ o godz. 16.00. Tradycyjnie wystąpią muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wraz z Capellą Bydgostiensis wystąpią: Dorota Wójcik, Danuta Dudzińska, Małgorzata Grela, Andrzej Jurkiewicz, Wiesław Bednarek i nieszawianin, Aleksander Kamedulski; dyryguje Adam Klocek. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą z Włocławka na Jasną Górę. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Renaty Andrzejewskiej pt: „Przystań, czyli rodzina”.

7.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni parafialnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Bulwary 500-lecia.

Dodano: 2015-08-04 10:19:19