Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła 3.VIII. 2014r.

1.    W tym tygodniu przypada I  Czwartek Miesiąca. O godz. 17.45 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa przed Najświętszym Sakramentem, a następnie Msza św.  

2.    W środę, 6 sierpnia, będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Tradycyjnie tego dnia Msza św. celebrowana będzie tylko w świątyni na Przypuście o godz. 18.00.  

3.    W najbliższy piątek, 8 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się szósta edycja „Organowego Koncertu przy Świecach”. W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiądzie Michał Markuszewski, uczeń światowej sławy organisty, Prof. Joachima Grubicha, który w zeszłym roku koncertował w Nieszawie. Organizatorem tego wydarzenia jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

4.    Fundacja Krzywdów i Bieńków przygotowuje również coroczny „Koncert na wodzie”, który odbędzie się 15 sierpnia na przystani promowej o godz. 18.00. Tradycyjnie wystąpią muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wraz z Capellą Bydgostiensis wystąpią: Aleksandra Olczyk, Agnieszka Makówka, Andrzej Jurkiewicz, Wiesław Bednarek i nieszawianin, Aleksander Kamedulski. Dyryguje Sławomir Chrzanowski. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Caritas Diecezji Włocławskiej organizuje w dniach 0d 6 d0 12 września br. pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II. Telefon kontaktowy do ks. Janusza Stanowskiego i szczegóły na afiszu w kruchcie.

6.    Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ul. Stodólnej. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Spornego.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”; w najnowszym numerze szczególnie list Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa do prof. Bogdana Chazana w art. pt: „Sumienie ponad prawem”.

Zapowiedzi przedślubne  
1.    Karol Wyciechowski, kaw., zam. w Nieszawie
       Monika Ceglewska, panna, zam. w Raciążku Polu  (zap. III)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-08-03 08:05:02

Baner