XVIII Niedziela Zwykła 31.VII.2022r

1.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza do Wyższego Seminarium we Włocławku; następnie Msza św.
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; po czym okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 17.50 – nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, godz. 18.00 - Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i różaniec wynagradzający.

2.    W sobotę, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę na godz. 18.00.

3.    W piątek, 12 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw.  św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XIV Organowy  Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Andrzej Białko, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia św. Jadwigi Śląskiej, a współfinansowane jest ono ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

4.    W dniu 15 sierpnia 2022r. odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Sławomira Chrzanowskiego oraz Justyna Gęsicka - mezzosopran i Adam Zaremba - baryton. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Bardzo dziękuję Parafiankom z ul. Noakowskiego za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców ul. św. Maksymiliana Kolbe.

6.    Trwają przygotowania do 34 Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej. Osoby zainteresowane udziałem w tej pielgrzymce odsyłam do informacji na afiszu w gablocie w wejściu do świątyni.

7.     Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Pawła Kęska pt: „Powstanie oczami dziecka” oraz art. Moniki Odrobińskiej pt: „Świat wobec walczącej Warszawy”.

8.    Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli; te ostanie szczególniej zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w CZWARTEK, 4 SIERPNIA 2022r – od godz. 10.00 na placu  przy świątyni farnej.  Szczegóły w gablocie na afiszu i na ulotkach leżących na stoliku w wejściu.

Dodano: 2022-07-30 22:43:09