Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła 4.VIII.2019r

1. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do świątyni farnej na Mszę św. o godz. 18.00.

2. W piątek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Patronki Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, byśmy u Boga Wszechmogącego wypraszali łaski dla naszego kontynentu i ojczyzny.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Andrzeja Tomalaka pt: „O Prymasie Wyszyńskim”.

4. Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na przyszłą niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Drzewnej 1a.

5. W dniu 15 sierpnia odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, partie solowe wykonają: Katarzyna Wołoszyn i Katrzyna Dacków. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Starosty Aleksandrowskiego.

6. Zapraszam w imieniu organizatorów na „Święto Wisły”, które będziemy przeżywać wraz z okolicznymi gminami w dniu 12 sierpnia na przystani promowej w Nieszawie. Rozpoczęcie o godz. 12.00.

7. W piątek, 9 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się „XI Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi Michał Białko, który kształcił się pod kierunkiem absolwenta prof. Joachima Grubicha - prof. Andrzeja Białko. Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny. Zapraszam wszystkich melomanów, organistów, klawiszowców i adeptów sztuki organowej.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-08-05 10:06:23

Baner