Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła 5.VIII.2018r

1. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. na godz.18.00.

2. W piątek, 10 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się jubileuszowy „X Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie Marek Kudlicki, wirtuoz tego instrumentu, pierwszy uczeń i absolwent prof. Joachima Grubicha. Zamiarem organizatorów koncertu jest prezentacja podopiecznych Profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".
Koncert jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3. Tradycyjnie zapraszam też w imieniu oganizatorów w dniu 15 sierpnia na „Koncert na wodzie”, który odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Moniki Odrobińskiej pt: „Albo trzeźwa, albo żadna”.

5. Do pomocy przy sprzątaniu swiątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam Parafian z ul. Noakowskiego.

6. Poszukuję opiekunów grobu Rodziny Stypułkowskich /grób znajduje sie przy grobowcu Rodziny Noakowskich przy głównej alei/ zagraża uszkodzeniem grobów sąsiednich.

7. Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.

8. W dniu 8 sierpnia 2018 /środa/ od godz. 14.30 w nieszawskiej przychodni lekarskiej „ELMED” odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych, kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55zł. Szczególy na afiszu w gablocie.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-08-05 21:44:23

Baner