XVIII Niedziela Zwykła 6.VIII.2017r

1.    W przyszłą niedzielę, 13 dzień sierpnia, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców Ojczyzny, naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Przypomnę, że przez cały rok przeżywamy setną rocznicę objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

2.    W środę, 9 sierpnia, obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/ Dz. M. – Patronki Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy wypraszali światło Boże dla mieszkańców naszego kontynentu.

3.    W piątek 11 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się „IX Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie tym razem dr hab. ANDRZEJ SZADEJKO, ur. w Gdańsku kompozytor, dyrygent, koncertujący organista, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie organów prof. Joachima Grubicha i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w klasie organów Jean-Claude Zehndera. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4.    Dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy - Maciej Puto, Prezes Fundacji im. Krzywdów i Bieńków w Nieszawie - Joanna Maksim oraz Burmistrz Miasta Nieszawa - Przemysław Jankowski zapraszają w dniu 15 sierpnia do wysłuchania „Koncertu na wodzie”, który odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na przyszłą niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Żabieniec /domki/.

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Gaździna na Wiktorówkach”.

7.    Ks. prałat Jacek Kędzierski wraz ze społecznością szkoły dziękuje wszystkim, którzy pomogli Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku w zdobyciu placu zabaw dla dzieci w konkursie podworko.nivea. Podziękowanie obejmuje każdego, chociażby oddał nawet tylko jeden głos. Ostatecznie przyczyniło się do wspólnego sukcesu. „Bóg zapłać”.

Zapowiedzi przedślubne
1. Paweł Wiśniewski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Ciechocińska