Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła 6.VIII.2017r
1.    W przyszłą niedzielę, 13 dzień sierpnia, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców Ojczyzny, naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Przypomnę, że przez cały rok przeżywamy setną rocznicę objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

2.    W środę, 9 sierpnia, obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/ Dz. M. – Patronki Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy wypraszali światło Boże dla mieszkańców naszego kontynentu.

3.    W piątek 11 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym w Nieszawie odbędzie się „IX Organowy Koncert przy Świecach”. Przy zabytkowych organach zasiądzie tym razem dr hab. ANDRZEJ SZADEJKO, ur. w Gdańsku kompozytor, dyrygent, koncertujący organista, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie organów prof. Joachima Grubicha i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w klasie organów Jean-Claude Zehndera. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4.    Dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy - Maciej Puto, Prezes Fundacji im. Krzywdów i Bieńków w Nieszawie - Joanna Maksim oraz Burmistrz Miasta Nieszawa - Przemysław Jankowski zapraszają w dniu 15 sierpnia do wysłuchania „Koncertu na wodzie”, który odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na przyszłą niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Żabieniec /domki/.                                                                                                                                                                                                                                              

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Gaździna na Wiktorówkach”.

7.    Ks. prałat Jacek Kędzierski wraz ze społecznością szkoły dziękuje wszystkim, którzy pomogli Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku w zdobyciu placu zabaw dla dzieci w konkursie podworko.nivea. Podziękowanie obejmuje każdego, chociażby oddał nawet tylko jeden głos. Ostatecznie przyczyniło się do wspólnego sukcesu. „Bóg zapłać”.  

Zapowiedzi przedślubne
1. Paweł Wiśniewski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Ciechocińska
Agnieszka Kurij, panna, zam. Nieszawa, ul. Osiedlowa  / zap. II /


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-08-07 10:00:19

Baner