Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XVIII Niedziela Zwykła 6.VIII.2023.
1.    W środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Dz.M. – Patronki Europy. W czwartek natomiast święto św. Wawrzyńca Dk.M.

2.    W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, po Mszy św.o godz. 16.00 odbędzie się ulicami Nieszawy różańcowa procesja fatimska. Zapraszam Czcicieli Matki Bożej.

3.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Patryka Lubryczyńskiego pt: „Słowiańska jedność”.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Żabieniec /domki jednorodzinne/ za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców wsi Szpitalka.

5.    W piątek, 11 sierpnia, o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XV Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Marek Stefański, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki. Wstęp wolny. Projekt jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

6.    W dniu 15 sierpnia 2023r. odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Sławomira Chrzanowskiego oraz Katarzyna Jaracz - sopran i Adam Zaremba - baryton. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

7.    Dodatkową atrakcją przed tegorocznym „Koncertem na wodzie” będzie „V Przegląd Artylerii Czarnoprochowej”, na który zaprasza Hetman Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego wraz z Burmistrzem Nieszawy. Przgląd rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w nieszawskiej farze, na którą zgromadzą się członkowie Bractwa w swoich pięknych, bagato zdobionych strojach; po Mszy św. - o godz. 12.30 - rozpocznie się przegląd na przystani promowej, kiedy to będziemy mogli podziwiać z bezpiecznej odległości wystarzały armatnie. W imieniu organizatorów zapraszam bardzo serdecznie.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-08-05 23:00:28

Baner