XX Niedziela Zwykła 14.VIII.2016r

1.    Jutro, 15 sierpnia, będziemy czcić NMP Wniebowziętą. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8.30, 11.00 i 16.00. Na zakończenie liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów Ofiary z tacy przeznaczone będą na prace konserwatorskie w naszej katedrze włocławskiej.

2.    Składam bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie VIII edycji „Organowego Koncertu przy Świecach”. Dziękuję serdecznie Państwu: Wandzie i Januszowi Wasickim, Krystynie i Annie Wochna, Jackowi Domachowskiemu, Wacławie Świeczkowskiej i Wojciechowi Zabłockiemu, Czesławowi Witeckiemu oraz Piotrowi Benkowi i Łukaszowi Gunickiemu za przygotowanie instrumentu, W tym roku przy nieszawskich zabytkowych organach zasiadał Marek Stefański. „Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie był współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3.    Dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy - Maciej Puto, Prezes Fundacji im. Krzywdów i Bieńków w Nieszawie - Joanna Maksim oraz Burmistrz Miasta Nieszawa - Przemysław Jankowski zapraszają w dniu 15 sierpnia do wysłuchania „Koncertu na wodzie”, który odbędzie się na przystani promowej o godz. 16.00. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą Sławomir Chrzanowskiego. Zaśpiewają Katarzyna Jaracz sopran i Szymon Rona tenor. Koncert poprowadzi nieszawianin Aleksander Kamedulski. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

4.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Bertowa.

5.    Polecam lekturę tygodnika „IDZIEMY”, szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Wniebowzięta blisko ludzi”.

6.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele”. Przyjmujemy podpisy przy wyjściu ze świątyni.

Zapowiedzi przedślubne

1.Tomasz Kowalczyk, kaw., zam. Kowalewo Pomorskie