XXI Niedziela Zwykła 21.VIII.2016r

1.    W piątek, 26 sierpnia, będziemy czcić NMP w Jej wizerunku częstochowskim. Zapraszam czcicieli Obrończyni narodu polskiego na Mszę św. o godz. 18.00.

2.    Za tydzień, w niedzielę, 28 sierpnia, w Piotrkowie Kujawskim odbędą się uroczystości Diecezjalnego Dziękczynienia za Plony 2016. Serdecznie zapraszamy wszystkich duszpasterzy rolników, sołtysów, przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz delegacje wsi i parafii z całej diecezji.

3.    Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława A. Meringa.

4.    Również 28 sierpnia, Bądkowie odbędą się uroczystości Powiatowego Dziękczynienia za Plony 2016. Do Mieszkańców Powiatu Aleksandrowskiego kieruje swoje zaproszenie Starosta Aleksandrowski - p. Dariusz Wochna. Rozpoczęcie nastąpi Mszą św. o godz. 13.00 w kościele pw. św. Mateusza Apostoła w Bądkowie.

5.    Dożynki parafialne, czyli wspólne - miasta i wiosek - dziękczynienie za zebrane tegoroczne plony, odbędą się w niedzielę 11 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam wszystkich mieszkańców parafii nieszawskiej. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie chlebów i wieńców dożynkowych.

6.    Dziękuje Parafianom z Bertowa za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Toruńskiej.

7.    Polecam lekturę tygodnika „IDZIEMY”, szczególnie art. Michała Trafnego. pt: „System naczyń połączonych”- jeszcze o SDM.

8.    Burmistrz Nieszawy oraz Młodzież z grupy RUSZAMY zapraszają w sobotę, 27 sierpnia, na godz. 16.00 na Rynek nieszawski na Zakończenie wakacji. Będą różne konkursy, zabawy oraz ciekawe atrakcje.

9.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele”. Przyjmujemy podpisy przy wyjściu ze świątyni.

Zapowiedzi przedślubne

1. Tomasz Kowalczyk, kaw., zam. Kowalewo Pomorskie