Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXI Niedziela Zwykła 23.VIII.2015r
1.    W środę, 26 sierpnia, będziemy czcić NMP Częstochowską. Zapraszam wszystkich czcicieli Maryi, naszej Matki Jasnogórskiej, na Mszę św. o godz. 18.00. Połączymy się tego dnia z pielgrzymami diecezji włocławskiej, którzy poszli pieszo, aby uczcić Matkę, która nigdy nie zawodzi.   

2.    W sobotę, 29 sierpnia, w parafii św. Anny w Bobrownikach odbędą się uroczystości Diecezjalnego Dziękczynienia za Plony 2015. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Bobrownik wszystkich duszpasterzy rolników, sołtysów, przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz delegacje wsi i parafii z całej diecezji.Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem Jego      Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława A. Meringa. Wszystkie delegacje parafialne i dekanalne zachęcamy do przygotowania wieńców dożynkowych; w programie uroczystości przewidziany jest konkurs wieńców dożynkowych.  

3.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Barbary Sawic pt: „Bądź pozdrowiona, Pani nasza”.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Żabieniec /domki jednorodzinne/ za pomoc przy sprzątaniu świątyni parafialnej. W najbliższą sobotę, na godz. 9.00, zapraszam do pomocy parafian z ul. Żabieniec 15 /numery parzyste/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-08-23 08:02:12

Baner