Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXI Niedziela Zwykła 25.VIII.2019r
1. Dziś w Ciechocinku odbędą się Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 1300 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa w Kolegiacie ciechocińskiej. W parafii Zbrachlin jest to dzień odpustu parafialnego ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Suma o godz.12.00

2. Za tydzień 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia szczególnie zapraszam na Msze św., abyśmy pamięcią i modlitwą uczcili wszystkie ofiary tego strasznego czasu.

3. Za dwa tygodnie, 8 września, Parafialne dziękczynienie za zaplony. Przeżywać je będziemy na Mszy św. o godz. 11.00. Proszę wszystkie miejscowości należace do parafii Nieszawa o przygotowywanie wieńców i chlebów. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. podzielimy się nowym clebem.

4. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 18.00.

5. W czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzcicicela. Zapraszam również na Mszę św. o godz. 18.00. Nasza kaplica północna nosiła do pewnego czasu tytuł: kaplica ścięcia św. Jana Chrzciciela.

6. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Amelii Siuda-Koszeli pt: „Pod krzyżem we Włocławku”.

7. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Dymiec za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Gdańskiej.

8. Ks. proboszcz Krzysztof Gąsiorowski organizuje izbę pamięci kapłanów pomordowanych w Piotrkowie Kujawskim. Dlatego kieruje do Parafian nieszawskich prośbę o udostępnienie znajdujących się w ich posiadaniu zdjęć, bądź innych pamiątek związanych z ks. Edmundem Wolskim, który przed laty był wikariuszem parafii Nieszawa.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-08-26 00:54:48

Baner