Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXI Niedziela Zwykła 27.VIII.2017r
1.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

2.    W dniu 10 września 2017r w świątyni farnej podczas liturgii Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy dożynki parafialne. Zapraszam Gości i wszystkich Parafian,a szczególnie naszych Rolników, tradycyjnie z wieńcami i chlebami dożynkowymi. Po zakończonej liturgii dziękczynnej wobec Boga Wswzechmogącego, z wyrazami wdzięczności spracowanym rolnikom, podzielimy się nowym tegorocznym chlebem. Zapraszam.

3.    Do pomocy w przygotowaniu światyni farnej na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Noakowskiego

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „300 lat w koronie”.

5.    Burmistrz Miasta Nieszawa serdecznie zaprasza w dniu 2 września br. na Piknik Rodzinny pod hasłem: „Razem pozegnajmy wakacje”. Początek o godz. 16.00 na przystani promowej.

6.     Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zaprosza na „VIII Nieszawskie Spotkania z Chopinem”, które odbędą się w 193 rocznicę przejazdu Fryderyka Chopina przez Nieszawę, czyli dziś/27 sierpnia/ o godzinie 17.00 w ogrodzie franciszkańskim w Nieszawie.
W programie :

•    Fryckowe wakacje - spotkanie Chopina z Nieszawką Catalani - obrazek sceniczny w wykonaniu członków NTK;
•    "Cień Chopina" - Red. Radia Toruń - Krystyna Królikowska
•    Recital utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej im. Czesława Niemena we WłocławkuAutor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-08-27 07:53:53

Baner