Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXII Niedziela Zwykła 1.IX.2019r
1. Za tydzień, 8 września, Parafialne dziękczynienie za zaplony. Przeżywać je będziemy na Mszy św. o godz. 11.00. Proszę wszystkie miejscowości należace do parafii Nieszawa o przygotowywanie wieńców i chlebów. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. podzielimy się nowym chlebem.

2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa o godz. 17.45; następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSP Jezusa; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00, zakończenie apelem Maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. Zapraszam szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Radka Molendy pt: „Największa przygoda życia”.

4. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul.Gdańskiej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Gęsiniec.

5. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola. Później udamy się na akademię do sali gimnastycznej. A za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 bedą pobłogosławione tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

6. Ks. prałat Sławomir Deręgowski, wikariusz biskupi rejonu włocławskiego prosi w związku z przygotowaniami akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” zwraca się z uprzejmą prośbą do druhów strażaków jednostki OSP Nieszawa i innych mężczyzn gotowych włączyć się w pomoc przy fizycznych pracach organizacyjno-porządkowych na lotnisku w Kruszynie, w następujących terminach:
• czwartek (12 września) od godz. 7.00 (pomoc przy przenoszeniu elementów i budowie sceny itp.);
• niedziela (15 września) od godz. 7.00 (rozbiórka i porządkowanie terenu lotniska).
14 września również w naszej parafi będą odbywać się modlitwy pod krzyżem. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30; następnie o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św., po której wyjdziemy pod krzyż misyjny i tam odbędą się modlitwy i błogosławieństwo.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-09-02 21:45:43

Baner