XXII Niedziela Zwykła 28.VIII.2016r

1.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań, a następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo różańcowe po Mszy św.

2.    W czwartek, 1 września, o godz. 8.00 w świątyni farnej celebrowana będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017, a następnie o godz. 9.00 apel w szkole.

3.    Za tydzień, w niedzielę, 4 września dożynki parafialno-gminne w Zbrachlinie połączone z 25 rocznicą utworzenia Gminy Waganiec. Ks. Proboszcz Henryk Chabasiński oraz Wójt Gminy Waganiec p. Piotr Kosik serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00

4.    Dożynki parafialne w Nieszawie, czyli wspólne - miasta i wiosek - dziękczynienie za zebrane tegoroczne plony, odbędą się w niedzielę 11 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam wszystkich mieszkańców parafii nieszawskiej. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie chlebów i wieńców dożynkowych.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni na przyszłą niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Narutowicza.

6.    Polecam lekturę tygodnika „IDZIEMY”, szczególnie art. Aleksandry Polewskiej pt: „Dolores, Elvis i ja”.

7.    Dziś jeszcze zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele”. Przyjmujemy podpisy przy wyjściu ze świątyni.

Dodano: 2016-08-28 07:39:01