Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXII Niedziela Zwykła 28.VIII.2022r
1.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa / zwłaszcza do naszego seminarium we Włocławku/; następnie Msza św.
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 17.50 – nabożeńsytwo wynagradzające do NSPJ, godz. 18.00 - Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

2.    W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00: Uczniów, Rodziców i Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne. Zachęcam również do skorzystania z sakramentu pokuty w I Piątek Miesiąca.

3.    Za tydzień, w niedzielę – 4 września, na Mszy św. godz. 11.00 zostaną pobłogosławione tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Zapraszam na litrurgię wraz z rodzicami. A po Mszy św. spotkanie wprowadzające w bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. Zapraszam dzieci i rodziców.

4.    Za dwa tygodnie, w niedzielę – 11 września, na Mszy św. godz. 11.00 podziękujemy dobremu Bogu za tegoroczne plony. Zgdonie z ustaleniami - proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego oraz chlebów z każdej wioski, abyśmy mogli podzielić się tegorocznym chlebem na zakończenie liturgii.

5.    5.    Rozpoczęliśmy nową kolejkę pomocy przy sprzątaniu naszej świątyni farnej. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. 3 Maja /strona nieparzysta/.

6.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Mirosława Winiarczyka pt: „Oswajanie nienormalności”  oraz  art. Ignacego Masnego pt: „Józef Maria Bocheński – żelazny logik”. 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-08-27 23:48:23

Baner