Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXII Niedziela Zwykła 29.VIII.2021r
1.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza do naszego seminarium we Włocławku; następnie Msza św.
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 17.50 – nabożeńsytwo wynagradzające do NSPJ, godz. 18.00 - Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

2.    W środę, 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszam na Mszę o 8.00 Uczniów, Rodziców i Grono Pedagogiczne. Zachęcam również do skorzystania z sakramentu pokuty w I Piątek.

3.    W niedzielę, 5 września, organizowany jest we Włocławku o godz. 15.00 MARSZ  DLA  ŻYCIA  I RODZINY.  Organizatorzy zapraszają na to spotkania rodziny z całej diecezji włocławskiej.

4.    Za tydzień, w niedzielę, na Mszy św. godz. 11.00 podziękujemy dobremu Bogu za tegoroczne plony. Zgdonie z ustaleniami - proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego oraz chlebów z każdej wioski, abyśmy mogli podzielić się tegorocznym chlebem na zakończenie liturgii

5.    Dziękuję bardzo serdecznie Panu Kazimierzowi Szudzikowki za pomoc w montowaniu tablic dotacyjnych przy świątyni na Przypuście  

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Patron na trudne czasy”. „Kiedy Prymas mówił o Kościele, rodzinie czy narodzie, zawsze miał na celu dobro człowieka.”

7.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-08-28 11:40:59

Baner