Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXII Niedziela Zwykła 30.VIII.2015r
1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.  

2.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek i I Sobota Miesiąca.  
•    W czwartek o godz.17.45 eucharystyczne nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św.
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św.

3.    We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Zapraszam Dzieci, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół w Nieszawie do fary na Mszę św. o godz. 8.00, abyśmy podziękowali Panu Bogu za udane wakacje i prosili o sukcesy w nowy roku szkolnym.

4.    W przyszłą niedzielę, 6 września, w parafii św. Józefa w Zakrzewie odbędą się uroczystości powiatowe Dziękczynienia za Plony 2015. Do Mieszkańców Powiatu Aleksandrowskiego kierują swoje zaproszenia: Starosta Aleksandrowski - p. Dariusz Wochna; Wójt Gminy Zakrzewo – p. Artur Nenczak oraz Proboszcz Parafii Zakrzewo – ks. Paweł Kacprzak. Rozpoczęcie nastąpi Mszą św. o godz. 13.00 w kościele pw. św. Józefa w Zakrzewie. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 
5.    Krakowskie Centrum Diagnostyki zaprasza w dniu 1 września br. od godz. 12.00 do 12.30 na badanie zakwaszenia organizmu oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbywać się będzie w Ambulansie diagnostycznym, który będzie podstawiony przy kościele parafialnym. Szczegóły na afiszu i ulotkach na stoliku przy wyjściu.

6.    4 września br. /piątek/ w Gminnym Ośrodku Zdrowia od godz. 9.00 odbywać się będzie bezpłatne badanie ostrości wzroku. Dla osób powyżej 15 roku życia. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na afiszu.

7.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Żabieniec 15 /numery parzyste/ za pomoc przy sprzątaniu świątyni parafialnej. W najbliższą sobotę, na godz. 9.00, zapraszam do pomocy parafian z ul. Żabieniec 15 /numery nieparzyste/.

8.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”; w najnowszym numerze szczególnie art. Moniki Białkowskiej pt: „Nie masz prawa do dziecka”.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-08-31 15:22:10

Baner