XXIII Niedziela ZwykŁa 10.IX.2023.

1.    W środę przypada 13 dzień września, czyli dzień fatimski w naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. W modlitwie różańcowej będziemy prosić o pomoc w dobrym przygotowaniu parafii do nawiedzenia Matki Bożej w Nieszawie.
Po procesji będzie powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

2.    W czwartek, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam do światyni farnej na Mszę św. o godz. 18.00.

3.    W piątek, 15 września, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – Patronki Zgromadzenia Sióstr Serafitek – Córek Matki Bożej Bolesnej. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na Mszę św. na godz.18.00.

4.    W przyszłą niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św

5.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” art. Michała Wodzickiego pt: „Najpierw jest słuchanie”- /„W przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej dużo czasu poświęciłbym rodzicom. Dzieci mają dwie godziny lekcji w szkole”/ oraz art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Śladami Ulmów z Markowej”.

6.    Dziękuję bardzo serdecznie rolnikom, czyli p. Monice Kamińskiej ze Szpitalki, która sama przygotowała świątynię na dzisiejszą niedzielę i uroczystość dożynkową. W tym tygodniu proszę o pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. 3 Maja /strona parzysta/. Rozpoczynamy nową kolejkę.

7.    W związku z oczekiwaniem na NAWIEDZENIE  MATKI  BOSKIEJ
 W  ZNAKU  KOPII  IKONY  JASNOGÓRSKIEJ zapraszam wszystkich sołtysów - wraz z wybranymi delegatami z poszczególnych miejscowości /mogą być po dwie osoby/, także reprezentantów Nieszawy – na spotkanie organizacyjne na plebanię w najbliższą sobotę /16 września/ na godz. 10.00.

Dodano: 2023-09-09 23:38:19