Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXIII Niedziela Zwykła (8.09.13.)
 
1.    Za tydzień parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Dożynki parafialne odbędą się 15 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. Najpierw będzie przywitanie rolników z wieńcami dożynkowymi i chlebami przed świątynią, po czym nastąpi uroczyste wejście i rozpoczniemy celebrację Mszy św. Poszczególne wioski proszę o przygotowanie wieńców i chlebów. Chleby - tradycyjnie - zostaną rozkrojone i podzielimy się nimi po zakończeniu Mszy św. Zapraszam wszystkich pragnących złożyć Bogu podziękowanie za owoce ziemi, z których korzystać będą nie tylko mieszkańcy wsi, ale także parafianie  miejscy.

2.    W sobotę Uroczystość odpustowa w świątyni klasztornej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Msza św. będzie tylko w świątyni pofranciszkańskiej o godz. 18.00. Zapraszam bardzo serdecznie Parafian i Gości.

3.    W piątek, 13 września, po liturgii Mszy św. odbędzie się procesja fatimska - przedostatnia w tym roku. Oprócz spraw osobistych polecimy Matce Bożej Fatimskiej także sprawę pokoju w Syrii.

4.    Spotkanie kręgu biblijnego w środę na plebanii po Mszy św. wieczornej.

5.    Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania, które będzie miało miejsce w roku 2015. Po raz kolejny mają szansę ci, którzy z różnych powodów nie zdążyli jeszcze przyjąć tego sakramentu. Za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w świątyni farnej.

6.    Do pomocy przy sprzątaniu w najbliższą sobotę od godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Ciechocińskiej.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”. Dominuje dziś tematyka „Gender”, dotycząca sprzecznego z nauczaniem Kościoła interpretowania seksualności człowieka
Zapowiedzi przedślubne

1.Oskar Piotr Madajczyk, kaw., zam. Nieszawa,   
Karolina Teresa Bednarczyk, panna, zam. Palikije  (zap. III).   
2.Dariusz Grzanka, kaw., zam. Nieszawa, ul. Kościuszki  
Dominika Małecka, zam. Nieszawa, ul. Kościuszki  (zap. III).   

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2013-09-08 07:30:30

Baner