Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXIII Niedziela Zwykła 10.IX.2017r
                                                                              
1.    W środę 13 września, przypada kolejny dzień fatimski w naszej partafii. Zapraszam na wieczorną Mszę św. o godz.18.00 i procesję ulicami naszego miiasta. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców Ojczyzny, naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Przypomnę, że przez cały rok przeżywamy setną rocznicę objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

2.    Również w środę - po procesji - wznowimy po wakacjach spotkania Kręgu Biblijnego. Każdy, kto pragnie zblizyć się do Jezusa przez poznanie Słowa Bożergo niechaj czuje sie zaproszony.

3.    Za tydzień w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4.    Za dwa tygodnie w niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
 
5.    Do pomocy w przygotowaniu światyni farnej na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Ciechocińskiej /numery parzyste/.

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Podpis na wagę życia”.

7.    Polska Federacja Ruchów Obrony Życia popiera obywatelski projekt ustawy, wykreślający z polskiego prawa możliwość aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Kilka dni temu ruszyła zbiórka podpisów. W 2016 roku z 1044 aborcji, aż 1000 dotyczyło właśnie przesłanki o podejrzeniu niepełnosprawności. Najistotniejszą zmianą jest uchylenie art. 4a ust 1 pkt 2, brzmiącego:
Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
     W naszej parafii rozpoczynamy od dziś zbiórkę podpisów pod tym projektem. Potrzebne dane: imię i nazwisko, dokładny adres i numer PESEL.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-09-11 10:35:54

Baner