XXIII Niedziela Zwykła 6.IX.2015r

1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.

2.    W przyszłą niedzielę, 13 września, na ulice naszego miasta wyjdzie procesja fatimska, by prosić o błogosławieństwo Boga Wszechmogącego dla naszej Parafii, Kościoła i Świata, a szczególnie o dobre owoce Zgromadzenia Ogólne Synodu Biskupów na temat Rodziny. Czynić to będziemy przez pośrednictwo zatroskanej o świat i człowieka Fatimskiej Panienki. Jednocześnie przygotowujemy się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św., a po liturgii wyruszymy z procesją.

3.    We wtorek, 8 WRZEŚNIA, obchodzimy w Kościele święto Narodzenia NMP. Czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00. Po liturgii Mszy św. zapraszam wszystkie dzieci do ogrodu proboszczowskiego na ognisko i wspólnej zabawy

4.    Dożynki parafialne, czyli wspólne - miasta i wiosek - dziękczynienie za zebrane tegoroczne plony, odbędą się w niedzielę 20 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Zapraszam wszystkich mieszkańców parafii nieszawskiej. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie chlebów i wieńców dożynkowych.

5.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Żabieniec 15 /numery nieparzyste/ za pomoc przy sprzątaniu świątyni parafialnej. W najbliższą sobotę, na godz. 9.00, zapraszam do pomocy parafian z ul. Żabieniec 17 /numery parzyste/.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”; w najnowszym numerze szczególnie art. Janusza Skotarczaka pt: „25 lat minęło...”.

Dodano: 2015-09-07 10:02:18