Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXIII Niedziela Zwykła 6.IX.2020r
W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa !!!

1. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

2. Za tydzień, 13 września, odbędą się dożynki parafialne. Zaplanowano już przygotowanie wieńca dożynkowego. Proszę o jeden bochen chleba do darów i - ewentualnie – kosz z owocami. Nie będzie zwyczajowego dzielenia się chlebem po liturgii.
A po Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00 tego dnia odbędzie się ostatnia w tym roku procesja fatimska ulicami Nieszawy. Serdecznie zapraszam.

3. Dziękuję bardzo serdecznie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni, a s. Marcie za dekoracje kwiatowe. O pomoc w przygotowaniu świątyni w tym tygodniu proszę w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Browarnej.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. o. Jacka Salija pt: „Chrystus i Kościół” oraz art. Anny Meetschen pt: „Powody do życia”. Dziś także czeka na czytelników „L’Osservatore Romano”.

5. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

6. UWAGA !!!
ZBIERAMY PODPISY POD INICJATYWĄ USTAWODAWCZĄ "STOP LGBT", której celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Biskupi polscy wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce.
- Projekt do wglądu w zakrystii, także przy stoliku podczas zbiórki.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-09-05 21:04:46

Baner