Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXIII Niedziela Zwykła 8.IX.2019r

1. W piątek, 13 dnia września, w przeddzień ogólnopolskiej akcji „Polska pod krzyżem” odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska z figurą Matki Boskiej. Bogu Wszechmogącemu przez ręce Najświętszej Matki Fatimskiej polecimy sprawy naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego w Polsce - szczególnie prosić będziemy o wytrwanie w wierności Chrystusowi dla wszystkich ochrzczonych..

2. W najbliższą środę wznawiamy po Mszy św. wieczornej spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych do poznawania prawdy Ewangelii.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej – dzisiaj także: „L’Osservatore Romano”, „List do Pani”, „Wzrastanie”; w tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. Antoniego Ponińskiego pt: „Na tamie we Włocławku”. /jest również akcent nieszawski – o koncercie przy świecach/.

4. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Gęsiniec za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Klasztornej.

• 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętgeo. Centralne uroczystości narodowe obchodzić będziemy na lotnisku w Kruszynie. Plan sytuacyjny i cała logistyka zawarte są w tygodniku IDZIEMY. Szczegółowe informacje na stronie www.polskapodkrzyzem.pl i www.diecezja.wloclawek.pl

5. 14 września również w naszej parafi będą odbywać się modlitwy pod krzyżem. Tego dnia uczcimy też relikwie Krzyża Świętego. Rozpoczniemy uczczeniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30; następnie o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce, a po liturgii wyjdziemy pod krzyż misyjny i tam odbędą się modlitwy i błogosławieństwo.

6. W przyszłą niedzielę, 15.sierpnia, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują sie do I Komunii św.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne z ministrantami, kandydatami na ministrantów i ich rodzicami. Proszę potraktować tę sprawę priorytetowo. Zapraszam też innych chłopców, którzy jeszcze nie mieli odwagi się zgłosić.

8. Polski Związek Łowiecki i Współorganizatorzy zapraszają 14 września /sobota/ do Ciechocinka na IV Kujawsko-Dobrzyński Dzień Kultury Rolniczej Leśnej i Łowieckiej w połączeniu z piknikiem ekologicznym. Rozpoczęcie Mszą św. w świątyni kolegiackiej o godz. 10.00. /program w gablocie/

9. W tym roku szkolnym wprowadzam małą modyfikację w harmonogramie pracy kancelarii parafialnej. Z uwagi na konieczność przygotowania ministrantów i kandydatów do posługi liturgicznej kancelaria w piątki będzie nieczynna. /Zgłaszamy tylko sprawy losowe!!!/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-09-07 21:04:39

Baner