Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXIV Niedziela Zwykła (15.09.13.)
1.    Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klasy pierwszej.

2.    Spotkanie kręgu biblijnego wyjątkowo!!! we wtorek na plebanii po Mszy św. wieczornej

3.    W środę, 18 września, przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św.
na ognisko w ogrodzie proboszczowskim.

4.    Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania, które będzie miało miejsce w roku 2015. Po raz kolejny mają szansę ci, którzy z różnych powodów nie zdążyli jeszcze przyjąć tego sakramentu. Za tydzień w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie organizacyjne w świątyni farnej.

5.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować za sprzątnięcie świątyni farnej mieszkańcom z ul. Ciechocińskiej. Do pomocy za tydzień w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. wsi Wólne.

6.    Otrzymaliśmy kalendarze na rok 2014 - ścienne: „Madonny”, „Jan Paweł II”, Jan Paweł II
i Franciszek”, „Błogosławieni i święci”, „Wieńce dożynkowe”, ”Watykan”.
Są  NOWOŚCI!!! – „Kalendarz religijny dla dzieci” i przepiękny kalendarz „Anioły”. Wszystkie w cenie - 4,00; a także kalendarz: biurkowy – 10.00, kieszonkowy – 9,00, książkowy – 24,00.


7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”. Z uwagi na rozpoczęty rok szkolny dominuje dziś tematyka jakości polskiego szkolnictwa, szczególnie ważna kwestia lektur szkolnych. Ponadto mamy L’Osservatore Romano” i dla młodzieży „Wzrastanie”.
 

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2013-09-15 10:26:40

Baner