Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXIV Niedziela Zwykła 13.IX.2015r
1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.  

2.    Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszymy na miasto z procesją fatimską, aby przez pośrednictwo zatroskanej o świat i człowieka Fatimskiej Panienki prosić o błogosławieństwo Boga Wszechmogącego dla naszej Parafii, Kościoła i Świata, a szczególnie o dobre owoce Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat Rodziny.  

3.    Jutro, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 do świątyni Farnej. Nadal, aż do odwołania – z uwagi na prowadzone prace remontowe w kościele klasztornym – wszystkie Msze św. odbywają się w farze.

4.    Dożynki parafialne, czyli wspólne - miasta i wiosek - dziękczynienie za zebrane tegoroczne plony, odbędą się w przyszłą niedzielę, 20 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Zapraszam wszystkich mieszkańców parafii nieszawskiej. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie chlebów i wieńców dożynkowych.

5.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

6.    W najbliższą sobotę - do pomocy przy sprzątaniu świątyni parafialnej - na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Żabieniec 17 /numery nieparzyste/.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”; w najnowszym numerze szczególnie art. ks. Mirosława Tykfera pt: „O wartości edukacji katolickiej”.  
Zapowiedzi przedślubne

1 .Adrian Gralak, kaw., zam. Nieszawa, ul. Drzewna
Sylwia Kaniewska, panna, zam. Nieszawa, ul. Drzewna /zap. I/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-09-28 10:58:52

Baner